

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 16.6 mm |
| Width | 6.9 mm |
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 9.2 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 125 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 3.81 mm |
| Voltage | 300 V |
| Pitch | 3.81 mm |
| Current | 8 A |
| Current Rating | 8 A |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Orientation | Vertical |
| Color | Green |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Material | Nylon |
| Number of Positions Per Level | 4 |
| Number of Levels | 1 |
| Housing Color | Green |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
